Смт Коцюбинське — легенди народжені часом

kocubinske-photo смт Коцюбинське як самостійний населений пункт виникло ще в далекому 1900 році. В той час він мав зовсім іншу назву — хутір Берковець. Цей хутір був дуже невеликим — він нараховував лише один двір на двох хазяїв, які володіли двома десятинами землі. Належав той хутір до Києво-Подільського управленя. Ця інформація часто зустрічається в інтернет-статтях по історії м.Києва, однак викликає сумніви з причин того, що в царській Росії початку 20 століття навряд чи міг існувати орган, який мав бы назву «управління державного майна». На карті Київської губернії за 1908 рік територія хутора Берковець розташована за межами міста Києва.

Iснує декілька легенд, які віщують про походження назви цього хутора. Одна з них розповідає, що назву «Берковець» було отримано від слова «бирка» (в українсокому побуті це посуда з дерева, яку використовували для зберігання меда). Друга з версій розповідає про те, що своєю назвою селище зобов’язано прізвищу першого поселенця.

Смт Коцюбинське має міцем свого розташування мальовничі простори, які знаходяться поруч з історичною місцевістю Біличі.

Існує ще один варіант про назву селища — задовго до того, як влада скасувала кріпосне право, тут серед лісів під Києвом, знаходили місце для схованки втікачі кріпаки, вони жили в куренях і землянках. За третьою версією саме звідси і пішла назва селища «Беглічі», яка потім була трансформована в «Біличі».

Також відомо, що навколо Києва в лісах мешкала велика кількість білок. Цілком можливо, що саме цей факт і спровокував виникнення топоніма «Біличі». Саме тому розглядаючи сучасний герб селища, можна на ньому побачити білку, що утримує в своїх лапках велику соснову шишку.

 

Написать ответ

Выш Mail не будет опубликован


*